Jak uczyć się języków obcych?

Dziś krótki matematyczny post! Chciałabym Wam zdradzić złotą zasadę nauki języków obcych. Ta zasada, którą się z Wami dzielę powinna zagościć w waszym życiu od momentu przeczytania tego wpisu 🙂 Nie przedłużajmy zatem tego wstępu, bo pewnie nie możecie się doczekać.

Chciałbyś mieć czas na naukę angielskich słówek, czytanie książek czy pogłębiania własnej wiedzy na temat swojego hobby. To bardzo proste! Jedyne co musisz zrobić to wygospodarować dziennie 1 godzinę. Tak dobrze czytasz cały sekret zawiera się w jednej godzinie dziennie.

Jeżeli świadomie przeznaczysz jedną godzinę na naukę słówek z języka angielskiego w ciągu tygodnia uzbiera Ci się 7 godzin. Jeśli uważasz, że to wciąż mało czasu by nauczyć się wystarczającej liczby słówek to pocieszę Cię, że w ciągu roku stosując tę zasadę na samą naukę słówek przeznaczysz aż 365 godzin.

Świadomie przeznaczając jedną godzinę na naukę słówek np z  naszymi fiszkami w sumie możesz zyskać pełny miesiąc w ciągu roku tylko na ten cel! To naprawdę szmat czasu! Zapewniam Was, że jesteście w stanie osiągnąć mistrzowski poziom w znajomości słówek 🙂 Proste?

Ale skąd wziąć tę 1h? Możesz:

  1. przestawić budzik o godzinę wcześniej – ja bym nie dała rady
  2. brać fiszki do tramwaju, autobusu – zamiast patrzeć bez celu przed siebie lub scrolując FB możesz tu wykorzystać ten czas.
  3. Ucz się podczas podróży.
  4. Ucz się godzinę przed snem – ale traktuj to jak przyjemność, nie przykry obowiązek

Opcji i okazji każdego dnia jest milion by efektywnie wykorzystać tylko tę jedną godzinę dziennie na fiszki 🙂 Do dzieła! Dzięki tej godzinie dziennie (jazda do pracy i powrót z pracy) mam czas na wszystkie obowiązki i nie mam poczucia, że nie zrobiłam nic dla siebie 🙂 SPRÓBUJ!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*