The Power of Habit

boy-311392_640Czasami naprawdę ciężko jest się przełamać, zdobyć na wysiłek i poświęcić codziennie chwilę na naukę języka. Wiadomo jednak powszechnie, że bez systematyczności nauka nie będzie przynosić takich efektów, jakich byśmy oczekiwali.

Kluczem do sukcesu jest tu niewątpliwie wytrwałość. Jednak świadomość, że trzeba codziennie ten czas na naukę znaleźć może być przytłaczająca, obawiamy się,  że tego czasu będziemy mieć za mało, że nie wytrwamy w postanowieniu. Martwimy się jednak trochę niepotrzebnie.

Być może trudno  teraz Ci sobie wyobrazić, że przyjdzie taki dzień,  w którym nie tylko codzienna porcja nauki będzie dla Ciebie czymś naturalnym, ale wręcz będzie  Ci jej brakować! Jak to możliwe? Wszystko to kwestia potęgi przyzwyczajenia.

Na początku będziesz potrzebować motywacji, dlatego nie bierz zbyt wiele na siebie. W zupełności wystarczy, jeśli codziennie przeczytasz jakiś ciekawy artykuł po angielsku, nauczysz się kilku słówek, spróbujesz przetłumaczyć tekst swojej ulubionej piosenki. Z każdym dniem będzie coraz łatwiej, Twoja chwila z angielskim stanie się czymś naturalnym, rutynową częścią Twojego dnia, taką jak wypicie kawy, czy obejrzenie odcinka ulubionego serialu do kolacji.

W ramach ćwiczeń można sięgnąć po książkę (dostępna jest również w formie audiobooka) The Power of Habit: Why We Do What We Do in Life and Business, której autorem jest Charles Duhigg .  Nie bez powodów stała się ona bestsellerem  The New York Times’a, bo w książce tej nie tylko znajdziecie naukowe wyjaśnienie tego, skąd biorą się nasze przyzwyczajenia i nawyki, ale także podpowiedź, co zrobić, by je zmienić/zastąpić/wyrobić sobie nowe (takie jak na przykład codzienna nauka angielskiego…).

power-of-habit

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*